Za zamkniętymi drzwiami

Za zamkniętymi drzwiami

Autor: B.A Paris

Gatunek: Kryminał, Powieść Psychologiczna, Thriller

Rok wydania: 2017 rok 

Grupa wiekowa: klasy 7 +

"Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace - on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością. 
Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?"


Każdy z nas w życiu się czymś rozczarował... Czy to prezentem, wydarzeniem lub... osobą. Mimo wszystko są też rzeczy ,które kochamy ponad wszystko. Mamy swoje pasje, zainteresowania, znajomości i codzienną rutynę.
Do czego zmierzam, mimo wielu rozczarowań nikomu z nas nie przeszłoby przez głowę martwić się, że osoba obok może nie być tym za kogo się podaję.Takie rzeczy w końcu tylko w filmach!
A jednak! Nie zastanawialiście się nigdy, co dzieje się po drugiej stronie drzwi? 

Małżeństwo Grace i Jacka. Idealne? Na to wygląda. Jak z bajki?  Wyciągnięte z niej żywcem. Problemy? Nie! Skąd! 

Tak pewnie pomyślała każda osoba na pozór świadoma ich relacji. I tak pomyślałabym zapewne ja, gdyby nie świadomość gatunku za który postanowiłam się zabrać. 
Spodziewałam się zwykłej schematycznej opowieści o przewidywalnym zakończeniu i akcji. A dostałam coś co naprawdę mnie zaskoczyło. Oczywiście w pozytywny sposób!


Historia o toksycznym związku , utrzymana w klasycznym psychodelicznym klimacie.

Grace - postać obdarzona pięknym, czystym charakterem i determinacją. Miała rodzinę, interesującą pracę, najlepsze przyjaciółki i siostrę którą kochała ponad wszystko. Brakowało jej tylko jednego... Miłości. Tej jednej i prawdziwej miłości. Jej siostra chorowała na zespół Downa przez co każdy potencjalny partner uciekał tak szybko jak się pojawił.
Aż któregoś niepozornego dnia na jej drodze stanął... Jack Angel.

Jack - bogaty, zabójczo przystojny i inteligentny. Jest niezawodnym jak dotąd prawnikiem, broniącym maltretowanych kobiet.
Przeznaczenie?

Jeśli nawet, to niesamowicie okrutne.


Po tym pięknym i uroczym początku, zostajemy wciągnięci w prawdziwe piekło. Niezapomnianą, okrutną i niesprawiedliwą grę. Psychologiczny wyścig z czasem pomiędzy drapieżcą, a zwierzyną.
Gra na śmierć i życie? Oby tylko swoje własne.

Nie oceniaj książki po okładce!

Powieść wciąga od pierwszej strony, kończąc na ostatniej!
Mimo dość przewidywalnego finału byłam niesamowicie zaskoczona tym jak szybko czas zleciał mi przy tej książce. B.A Paris, mimo, iż była to jej debiutancka książka  wiedziała jak zainteresować czytelnika i wzbudzić w nim pewne emocje oraz wymusić w czytelniku  refleksję.„Najlepszy i najbardziej przejmujący thriller, jaki kiedykolwiek czytałem” 

San Francisco Book Review„Porywający debiut! Przerażenie, które czuje Grace, jest zaraźliwe, klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, a niepokojąca gra w kotka i myszkę zmierza do przerażającego i niespodziewanego finału” 

Publishers Weekly


„Wciągające i powodujące szybsze bicie serca momenty gwarantują, że po tej lekturze inaczej zaczniecie patrzeć na swoich przyjaciół i sąsiadów” 
Margaret Madden, Bleach House Library

 Zdecydowanie polecam każdemu fanowi powieści kryminalnych !

źródło opisu książki : materiały wydawnictwa
źródło okładki: materiały wydawnictwa

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Klara Hokus

Trylogia Czarnego Maga - Gildia Magów